Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurs pro vůdce smečky

6. 5. 2010
Tak zase balíme.Jedeme na prodloužený víkend do Heroltic do rekreačního střediska Brněnka k panu Pavlovi Bradáčovi.Prý zjistit, jestli by se nedalo něco dělat s mojí povahou.Já si sice myslím, že to není třeba, nepotřebuju, aby na mě kdekdo sahal.
Pepa nás naložil do auta a za vydatného deště jsme dorazili na místo.Vypadalo to, že bude potopa světa. Všude plno bláta a vody. Hned na uvítanou se na mě vrhnul Medvěd
obrovský ridgbek.Skočil mně na záda a řval jak tur.Radka seřvala paní od Medvěda, že ho má mít na vodítku a tím veškeré nepříjemnosti skončily.Chatku jsme měli jen pro sebe.Do večeře jsme se seznámili skoro se všemi pejsky a jejich páníky. Po večeři bylo velice zajímavé povídání, které pro nás Pavel připravil.Nebylo o tom, jak bysme se měli chovat my psí smečka, ale konečně někdo jasně a srozumitelně povídal o tom, jak se k nám mají chovat naši lidé.Spát se šlo až o půl noci.V pátek vykouklo sluníčko a pomalu vysušovalo bláto.Snídaně byla v osm a cvičit se začalo o půl desáté. Mezitím bylo dost času se seznamovat. Psi rváči měli náhubky a když se do sebe pustili a páníci je chtěli odtrhávat, řekl Pavel ať je nechají, že si musí vztahy mezi sebou ujasnit a oni si to fakt vyřešili.Na mě si taky občas někdo troufl a já to řešil podle velikosti útočníka. A tak mě přestal nakonec napadat i Medvěd.
Cvičení jsme začínali parčíkem, to je rychlá chůze u nohy, kdy se všichni potkáváme.Účelem je, aby jsme si nikoho kromě vlastního pána nevšímali.Tady jsem si od Pavla vysloužil první pochvalu z celé řady dalších: za přivolání, chůzi přes bedýnky, po drátěné podložce, v bedýnkách plných míčků, po prkně,které balancovalo, po vodorovném žebříku. Prostě všechno mně šlo fakt skvěle a Pavel říkal, že jsem moc šikovný.Taky jsme na čas běželi slalom, páníci měli v ruce kelímek plný vody.čas jsme měli druhý nejlepší, porazil nás jen howavart kamarád Arny.Před obědem v pátek nás psy nechali v chatkách a páníci se šli učit, jak správně chválit psa. Prý nás chválí málo.
Po nácviku následovala soutěž o nejlepšího chváliče. Každý pěkně nahlas 3x pochválil svého psa a ostatní pak vybírali, komu to šlo nejlíp.A víte, kdo vyhrál? Radka. Dostala velkou čokoládu, kterou rozdělila, protože se všichni moc snažili.
V sobotu se v celém areálu konala výstava a agility šeltiček My jsme šli cvičit na louku k řece Svratce. Čekal nás antilovecký výcvik.Jenže jsme byli z pátku dost unavení a tak jsme provázek na kterém byla uvázaná prasečí packa skoro všichni ignorovali.A popravdě, Jana fakt není zajíc a ani srnka, ikdyž je moc šikovná. Po obědě jsme šli do vesnice, dke mají moc pěknou louku s překážkami pro hasiče. Tady jsme si hráli ve stylu J.A.Komenského Škola hrou.A zase mě,tentokrát Jana moc chválila.Taky jsem si zkusil proskočit hasičské okno, nejdřív jsem ho oběhl, dvakrát se do něho postavi a počtvrté už proskočil, no prostě paráda. A jak to dopadlo s mojí povahou? Pavel řekl, že u mě žádný velký problém nevidí, že se nenechám od každého osahávat prý není na závadu. A tady jsem s žádným dospělákem už druhý den odpoledne problém neměl.Všichni měli pro mě v kapse nějakou dobrotu a já jsem byl v naprosté pohodě.O tom svědčí i jedna z nedělních her.Páníci nás měli odložit do vymezeného prostoru a my měli po dobu 30ti vteřin zůstat na místě.Kolem čtverce pobíhala drobná Jana, mávala rukama a lákala nás k sobě.Nevydržel jsem na místě ani tři vteřiny. Ale neprchal jsem pryč, já hnal k Janě a radostně vrtěl ocasem.Všechny jsem moc pobavil a Radka jásala, že zvítězila a Pavel říkal, že ji chápe.
No celý víkend byl moc fajn. A možná, že sem pojedeme i na výcvikový tábor.Jo a ještě na něco jsem zapomněl.Když jsem byl jeden den zavřený v chatce ve své boudičce, našla mě po návratu Radka ležet na posteli velmi spokojeného.Jak jsem se tam dostal neřeknu, dvířka byla zavřená, jen zadní stěna nedržela na horních háčcích a byla tam mezírka tak 10cm.Dostal jsem přezdívku psí kouzelník Kožíšek.
Tak kamarádi všechny vás moc zdravíme a jestli o prázdinách nemáte co dělat, zajeďte do Heroltic, je to tam moc príma. Ahoj váš kamarád Dyk
 

Náhledy fotografií ze složky Heroltice-vůdci smečky

 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< březen / 2019 >>